Zaproszenie do złożenia oferty na zamówienie "Wynagrodzenie trenerów – wsparcie szkoleniowe „Podstawy przedsiębiorczości” – [56 h x 6 grup]" [14.09.2021]
Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR Sp. z o.o. składa zaproszenie do złożenia oferty na zamówienie: ,,Wynagrodzenie trenerów – wsparcie szkoleniowe ,,Podstawy przedsiębiorczości” – [56h x 6 grup]” realizowane w ramach projektu ,,Wygrać z COVID-19! Wsparcie na lubuskim rynku pracy osób młodych, które straciły zatrudnienie w wyniku negatywnych skutków pandemii”. Projekt realizowany jest przez Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR Sp. z o.o. w Nowej Soli i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Przedmiot zamówienia:
Oferowane w projekcie wsparcie szkoleniowe obejmuje świadczenie wysokiej jakości usług szkoleniowych, dostępnych na etapie poprzedzającym założenie działalności gospodarczej i jest uzależnione od potrzeb uczestników projektu.
1. Wsparcie szkoleniowe realizowane przed rozpoczęciem działalności gospodarczej:
1.1. Wsparcie szkoleniowe realizowane przed rozpoczęciem działalności gospodarczej ma na celu nabycie wiedzy koniecznej do założenia, prowadzenia i utrzymania działalności gospodarczej. Szkolenie – Podstawy przedsiębiorczości będzie obowiązkowe dla każdego uczestnika projektu.
1.2. Dobór poziomu szkolenia: Doradca zawodowy będzie miał obowiązek zbadania na wejściu poziomu uczestnika. Dlatego planuje się utworzenie grup szkoleniowych na poziomach:
1.2.1. POZIOM PODSTAWOWY/POCZĄTKUJĄCY – Zakres tematyczny szkoleń:
1.2.1.1. 1. Działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych – 8 godz.
1.2.1.2. 2. Księgowość oraz przepisy podatkowe i ZUS – 4 godz.
1.2.1.3. 3. Reklama i inne działania promocyjne – 8 godz.
1.2.1.4. 4. Inne źródła finansowania działalności gospodarczej – 4 godz.
1.2.1.5. 5. Sporządzanie biznesplanu i jego realizacja – 16 godz.
1.2.1.6. 6. Negocjacje biznesowe i pozyskiwanie i obsługa klienta – 8 godz.
1.2.1.7. 7. Radzenie sobie ze stresem i konfliktem – 8 godz.
1.2.2. POZIOM ŚREDNIO ZAAWANSOWANY:
1.2.2.1. 1. Działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych – 8 godz.
1.2.2.2. 2. Księgowość oraz przepisy podatkowe i ZUS – 4 godz.
1.2.2.3. 3. Reklama i inne działania promocyjne – 8 godz.
1.2.2.4. 4. Inne źródła finansowania działalności gospodarczej – 4 godz.
1.2.2.5. 5. Sporządzanie biznesplanu i jego realizacja – 16 godz.
1.2.2.6. 6. Negocjacje biznesowe i pozyskiwanie i obsługa klienta – 4 godz.
1.2.2.7. 7. Radzenie sobie ze stresem i konfliktem – 12 godz.
1.2.3. POZIOM ZAAWANSOWANY:
1.2.3.1. 1. Działalność gospodarcza w kontekście przepisów prawnych – 4 godz.
1.2.3.2. 2. Księgowość oraz przepisy podatkowe i ZUS – 4 godz.
1.2.3.3. 3. Reklama i inne działania promocyjne – 12 godz.
1.2.3.4. 4. Inne źródła finansowania działalności gospodarczej – 4 godz.
1.2.3.5. 5. Sporządzanie biznesplanu i jego realizacja – 16 godz.
1.2.3.6. 6. Negocjacje biznesowe i pozyskiwanie i obsługa klienta – 8 godz.
1.2.3.7. 7. Radzenie sobie ze stresem i konfliktem – 8 godz.
2. HARMONOGRAM CZASOWY SZKOLENIA spełnia następujące wymagania:
2.1. czas trwania jednego modułu / zjazdu nie przekracza 5 następujących po sobie dni,
2.2. czas trwania zajęć łącznie z przerwami nie przekracza 8 godz. zegarowych w ciągu jednego dnia,
2.3. w trakcie zajęć zaplanowane są regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe,
2.4. w trakcie zajęć trwających dłużej niż 6 godzin zegarowych zaplanowana jest jedna przerwa trwająca min. 45 minut.
3. EFEKTY SZKOLENIA
3.1. Wiedza – uczestnicy zdobędą wiedzę nt. zasad przygotowania Biznes Planów, procesów zakładania działalności gospodarczej, zasad rozliczania podatkowego i wiedzę specjalistyczną zależną od potrzeb uczestnika i jego poziomu zaawansowania itp.
3.2. Umiejętności – uczestnicy nauczą się pisać biznes plan, założyć i prowadzić działalność gospodarczą, inicjować i utrzymać kontakt z klientami, radzić sobie ze stresem.
3.3. Kompetencje społeczne – uczestnik potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
3.4. Kompetencje lub kwalifikacje są rozumiane zgodnie z wytycznymi (w załączniku)
4. ZASADY:
4.1. Szkolenia zostaną zakończone egzaminem.
4.2. Po szkoleniu uczestnik otrzyma certyfikat (certyfikat wydany będzie dla osoby, która uczestniczyła w min.80% zajęć szkoleniowych)
4.3. Szkolenia będą odpowiadały indywidualnym potrzebom Uczestnika Projektu.
4.4. Szkolenie prowadzone będzie przez instytucję posiadające wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
5. METODOL.NAUCZANIA:
5.1. Zajęcia – forma warsztatów z ćwiczeniami (rzadko wykład),
5.2. Case study,
5.3. Praca z dokumentami źródłowymi (art. prawne, formularze, faktury, wnioski itp.)
6. REALIZACJA SZKOLENIA – dla grupy 56 godzin przy założeniu max 8h / dzień i max 5 dni / tydzień.
6.1. Planuje się, że liczba osób w grupie to 10 osób /max. 12 osób.
6.2. Liczba grup szkoleniowych 6.
6.3. Miejsce szkoleń: Nowa Sól (możliwość zmiany miejsca realizacji szkolenia gdy Uczestnicy Projektu zgłoszą taką potrzebę / online).
7. Każdorazowo uczestnik szkoleń zostanie poinformowany o możliwości skorzystania z Bazy Usług Rozwojowych, dostępnej na portalu Baza Usług Rozwojowych – Baza Usług Rozwojowych – PARP w celu dodatkowego podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności.
8. Usługi szkoleniowe w ramach projektów będą spełniać poniższe minimalne wymagania jakościowe:
8.1. szkolenie będzie dopasowane do poziomu uczestników – obowiązkowe zbadanie na wejściu poziomu kompetencji rozwijanych w trakcie szkolenia i dostosowanie do nich programu szkoleniowego oraz wykorzystywanych metod (badanie wykonuje przed szkoleniem doradca zawodowy)
8.2. programy szkoleniowe lub cele szkolenia będą zawierać opis rezultatów ucznia – w taki sposób, by dostarczać uczestnikom odpowiedzi na pytanie: Co będzie wiedział, rozumiał i/lub potrafił robić uczestnik, który ukończy to szkolenie? (tj. w języku efektów uczenia się)
8.3. materiały szkoleniowe będą zawierać podsumowanie treści szkolenia i odwołania do źródeł wiedzy, na której zostało ono oparte, z poszanowaniem praw autorskich
8.4. podczas szkolenia wykorzystywane zostaną różnorodne, angażujące uczestników metody kształcenia oraz środki i materiały dydaktyczne, dostosowane do poziomu, specyfiki i sytuacji osób uczących się. Metody te będą adekwatne do deklarowanych rezultatów, treści szkolenia oraz specyfiki i sytuacji grupy
8.5. dokumentacja szkoleniowa zapewniona przez wykonawcę szkolenia będzie obejmować Dziennik zajęć, zawierającą:
8.5.1. program szkolenia ( z uwzględnieniem tematów zajęć, harmonogram wraz z wymiarem czasowym, metody szkoleniowe),
8.5.2. materiały szkoleniowe,
8.5.3. testy wiedzy,
8.5.4. certyfikaty (zawierających tematykę i wymiar czasowy szkolenia)
8.5.5. ankietę oceniającą jakość i przydatność szkolenia,
8.5.6. listy obecności.
9. Szkolenia odbywać się będą w warunkach zapewniających komfort uczenia się, sale szkoleniowe spełniać będą warunki BHP oraz odpowiadać będą potrzebom grupy docelowej, zwłaszcza w przypadku udziału osób z niepełnosprawnościami.
10. Trenerzy prowadzący szkolenie muszą posiadać łącznie:
10.1. wykształcenie wyższe lub inne certyfikaty/zaświadczenia umożliwiające przeprowadzenie danego szkolenia,
10.2. doświadczenie umożliwiające przeprowadzenie danego szkolenia przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie nie jest krótsze niż 2 lata,
10.3. kompetencje społeczne i metodyczne związane z kształceniem osób dorosłych (rozumiane jako ukończony min. 60 godzinny kurs dydaktyczny lub przygotowujący do kształcenia dorosłych lub wykazanie doświadczenia z kształceniu dorosłych – min. 750 godzin).
11.Trenerów winno być minimum 5.
12.Realizacja wsparcia szkoleniowego, kierowanego do uczestników projektu powinna obejmować dobór odpowiednich metod nauczania pozwalających na zdobycie wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Rekomenduje się częste wykorzystywanie sposobów aktywizujących uczestników np. wykorzystywanie programów komputerowych, z których uczestnicy będą korzystać w prowadzonej działalności gospodarczej, opracowywanie raportów obrazujących kondycję firmy, sporządzanie prognoz oraz planów operacyjnych i strategicznych firmy. W efekcie uczestnicy powinni nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które będą wykorzystywać w prowadzonej działalności gospodarczej.
13.Osoba skierowana do odbycia szkolenia jest zobowiązana m.in. do:
13.1. uczestnictwa w szkoleniu, systematycznego realizowania programu i przestrzegania regulaminu obowiązującego w ośrodku szkoleniowym,
13.2. ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego i zdanie go w przewidzianym terminie,
13.3. każdorazowego usprawiedliwiania nieobecności na zajęciach.
14. Wymagana jest frekwencja min. 80% całkowitego czasu trwania szkolenia. Nieobecność na szkoleniu może być usprawiedliwiona w określonych przypadkach np. choroba, wyjątkowe sytuacje losowe itp.
15. Wykonawca zobligowany jest do stosowania zapisów Księgi identyfikacji wizualnej znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów polityki spójności na lata 2014-2020 oraz zapisów Podręcznika wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności przy oznakowaniu powstałych materiałów. Dokumenty i obowiązujące logotypy można pobrać stąd: Zasady promocji i oznakowania projektów – umowy podpisane od 1 stycznia 2018 roku – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (funduszeeuropejskie.gov.pl)
Kryteria wyboru:
Kryterium oceny oferty będzie 100% cena. Punktacja 100% zostanie przyznana najtańszej ofercie. Pozostałym zostaną przyznane punkty zgodne ze wzorem: (Ax100/B), gdzie:
A – Najtańsza oferta PLN netto
B – Wartość ocenianej oferty w PLN netto
Termin realizacji zamówienia:
Planowany termin realizacji całości zamówienia: od dnia wyboru Wykonawcy do końca realizacji Projektu, tj. do dnia 30.04.2023.
Składanie ofert:
W ramach przedstawionej kalkulacji ceny prosimy o podanie ceny netto i brutto w złotych dla zamówienia na formularzu stanowiącym załącznik nr 1. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych. Prosimy o przekazanie oferty w terminie do 21 września 2021 r. (do godziny 15:00) na adres: firma@parkinterior.pl korzystając z Załącznika nr 1.
Dodatkowe informacje:
Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Daria Jania, Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy ,,INTERIOR” Sp. z o.o., 734 150 848, firma@parkinterior.pl
W załączniku przekazujemy ponadto wzór umowy szkoleniowej dla uczestników projektu wraz z załącznikiem Formularz diagnozy potrzeb szkoleniowych.
Załącznik nr 20 Minimalny wzór umowy o wsparcie szkoleniowe
Załącznik nr 4 Formularz diagnozy potrzeb szkoleniowych
Załącznik nr_2_WLWK_2014-2020_EFS definicja kompetencji