Deklaracja dostępności Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o.
Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do głównej strony internetowej www.parkinterior.pl oraz domen i subdomen obsługiwanych przez tę stronę www.uslugirozwojowe40.pl.
- Data publikacji strony internetowej: 2018-09-02
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-06
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa główna www.parkinterior.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- W pewnych obrazach brakuje tekstu alternatywnego
- Nie działa część odnośników
- Część treści publikowanych na stronie wykonana została w zbyt niskim kontraście
Strona internetowa www.uslugirozwojowe40.pl jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-29
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-06
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny, w oparciu o narzędzie do testów automatycznych WAVE.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Andrzej Matłoka
- E-mail: matloka@parkinterior.pl
- Telefon: 883 315 415
- Adres: Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o., ul. Inżynierska 8, 67-100 Nowa Sól
- Koordynator dostępności
Skargi i odwołania
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynku Parku Interior, zlokalizowanego przy ul. Inżynierskiej 8 w Nowej Soli (67-100), zarządzanego przez Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o.
Obiekt Parku Interior składa się z dwóch budynków połączonych łącznikiem (budynek biurowy jednopiętrowy i budynek hali z pomieszczeniami biurowymi jednopiętrowy), zlokalizowanych na zamkniętym, ogrodzonym terenie z własnym parkingiem i wjazdem od ul. Inżynierskiej. Do obiektu Parku Interior prowadzą dwa wejścia od strony parkingu oraz jedno wejście z chodnika od strony wschodniej. Na parkingu przy wejściu głównym przewidziano 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Pierwsze, główne wejście do budynku biurowego od strony parkingu, naprzeciw głównej bramy wjazdowej na parking z ulicy Inżynierskiej nie posiada barier architektonicznych. Wejście następuje poprzez podwójne drzwi, otwierane ręcznie na szerokość 100 lub 200 cm. Nad wejściem głównym znajduje się zadaszenie chroniące przed opadami. W holu przy wejściu znajduje się recepcja, gdzie pracownik Parku udziela niezbędnych informacji. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mają do dyspozycji windę osobową, którą mogą wjechać na pierwsze piętro. W holu budynku biurowego na parterze oraz na piętrze znajdują się tablice informacyjne z nazwami oraz lokalizacją biur rezydentów Parku, wykonane w kontrastowych zestawieniach barw.
Drugie wejście do budynku hali, od strony parkingu na wysokości połowy długości parkingu możliwe jest tylko dla rezydentów Parku posiadających dostęp w postaci karty elektronicznej. Wejście nie posiada barier architektonicznych, przeznaczone jest tylko dla pracowników Parku i rezydentów, ewentualnie gości i tylko w ich obecności.
Trzecie wejście do budynku biurowego z chodnika od strony wschodniej wymaga zejścia z poziomu parkingu (trzy stopnie), a następnie wejścia na próg (jeden stopień). Jest to wejście do placówki medycznej zlokalizowanej na pierwszym piętrze, do której dostęp z trzeciego wejścia jest tylko po schodach. Dostęp do placówki medycznej dla osób niepełnosprawnych możliwy jest przez wejście główne wolne od barier architektonicznych w holu którego znajduje się winda. Poza dotarciem z parkingu do trzeciego wejścia do budynku biurowego, obszar w otoczeniu budynku dostosowany jest do poruszania się przez osoby z problemami motorycznymi.
Aby dostać się na piętro do wyboru są schody lub winda w holu głównym. Winda wyposażona jest w świetlne potwierdzenie naciśnięcia przycisku wyboru piętra. Przyciski zlokalizowane są tak, aby umożliwiały naciśnięcie ich z pozycji wózka inwalidzkiego. Schody są szerokie z poręczami z obu stron. Korytarze w budynku są szerokie, umożliwiają poruszanie się po nich wózkiem. Posiadają zapewniony kontrast kolorystyczny ścian, podłóg i drzwi. Na parterze zlokalizowane są trzy, na piętrze dwie toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma zamontowanej pętli indukcyjnej oraz lupy elektronicznej. Nie jest zapewniona możliwość komunikowania się za pośrednictwem tłumacza języka migowego.