
Karolina Rudy Opiekun całego Programu Inkubator. Jako Tutor poprowadzi Ciebie przez cały cykl doradczy na każdym z 3 etapów doradztwa.
Od 16 lat zaangażowana w proces rozwoju firm. Pomaga we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Ma doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz pozyskiwaniu funduszy dla firm. Od 6 lat w Parku Interior. Współtworzy tam lubuską strefę startupową. W tym czasie, jako członek Komitetu Oceniającego i Inwestycyjnego, dokonała selekcji 350 pomysłów na biznes z całej Polski. Najlepsze otrzymały kapitał na start. Umiejętnie łączy pasje z działalnością zawodową. Efektem zafascynowania koncepcją the Business Model Canvas jest Program Inkubator, w którym odkrywa talenty i potencjał biznesowy osób tworzących lub chcących rozwijać startupy. Współpraca z firmami daje jej ogromną satysfakcję. Wspieranie w rozwoju i obserwowanie jak podopieczni rozwijają skrzydła nakręca ją do działania. Obecnie intensywnie szuka lubuskich firm, startupów lub osób, które chciałyby taką działalność uruchomić, aby razem z zespołem specjalistów w Parku Interior wspierać je w rozwoju – merytorycznie i finansowo.
Dorota Mikielska Specjalista ds. analiz rynków i biznesplanów
Dziś prowadzi swoją firmę, kiedyś była główną księgową z wizją rozwoju przedsiębiorczości. Dorota to analityk z poczuciem humoru. Finansista z doświadczeniem. Praca z Dorotą zaowocowała firmom i innym podmiotom przyznaniem ponad 200 mln zł w tym około 70 mln dotacji. Tworzy biznes plany, strategie oraz programy naprawcze. Zakłada prognozy finansowe w oparciu o analizy rynku. Lubi nowe rozwiązania. Fascynuje się nowinkami i gadżetami technologicznymi. Dotychczas współpracowała z Urzędem Marszałkowskim w zakresie szkoleń dla pracowników oraz opracowania dokumentacji; z ARR w zakresie szkoleń, kontroli beneficjentów (wiedza księgowa i PZP) a także jako uczestnik Komisji Oceny Projektów oraz coach; z OPZL w zakresie realizacji projektów – doradca oraz jako trener zarządzania finansami. Pisze studia wykonalności dla gmin. Jest doradcą i trenerem w wielu projektach dla osób otwierających działalność gospodarczą oraz dla firm i organizacji pozarządowych poszukujących środków. Projekty unijne współtworzone z Dorotą zajmują 1 miejsca na listach rankingowych.

dr Jarosław Mirkowski Specjalista ds. własności intelektualnej
Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej. Na co dzień pracuje również jako Ekspert ds. własności intelektualnej. Działa też jako Konsultant biznesowego wykorzystania własności intelektualnej – od analizy możliwości ochrony pojedynczych innowacji przez szacowanie ryzyka roszczeń firm trzecich po formułowanie kompleksowej strategii podejścia firmy do własności intelektualnej i negocjowanie umów licencyjnych. Były dyrektor departamentu własności intelektualnej w międzynarodowym koncernie z centralą w Szwajcarii, działającym w branży telewizji cyfrowej i szerokopasmowego przesyłu informacji. W tym czasie, wspólnie ze stworzonym od zera zespołem, odpowiedzialny był za m.in.:
- wypracowanie od podstaw strategii ochrony patentowej dla firmy zaawansowanych technologii,
- opracowanie ponad czterysta zgłoszeń patentowych w Polsce, USA, Europie i Azji, spośród których do dziś firma uzyskała ponad 200 patentów,
- uzyskanie uprawnienia europejskiego rzecznika patentowego przez dwóch członków zespołu (spośród pięciu Polaków ogółem, którzy w tym czasie zdobyli takie uprawnienia),
- odrzucenie bądź znaczące ograniczenie roszczeń patentowych w kilkunastu sprawach,
- ograniczenie płatności z tytułu opłat licencyjnych za patenty o ponad połowę.
Ponadto Jarek to doktor nauk technicznych (Slovenska Technicka Univerzita, Bratysława). Wykładowca w Politechnice Zielonogórskiej i Universidad Tecnologica de la Mixteca (Meksyk). Stypendysta NATO w University of Newcastle (Wielka Brytania).
Donat Marcin Pieniążek Mentor
Praktyk biznesu, na co dzień prowadzi swoją firmę. Doradca w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, pozyskiwania środków unijnych, restrukturyzacji przedsiębiorstw, opracowywania strategii. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w spółkach różnych wielkości, w tym realizacje kilku startupów. Marcin to autor wielu biznesplanów, studiów wykonalności oraz wniosków o dotacje, a także wycen przedsięwzięć.


Łukasz Rut Coach
Łukasz to krajowy ekspert ds. startupów, wspierający rządowe agencje w kreowaniu polityki ich rozwoju. Jest doktorantem socjologii badającym startupy. Można go spotkać na wielu wydarzeniach startupowych w Polsce. W regionie lubuskim odpowiada za najambitniejsze projekty B+R firm oraz wsparcie w zakresie inkubacji i akceleracji startupów. Pracuje dla największego związku pracodawców na zachodzie Polski i najdynamiczniejszego huba dla startupów w regionie. To certyfikowany trener biznesu. Jest Ambasadorem Fundacji Startup Poland.
Misją Łukasza jest budowanie ekosystemu startupowego w regionie. Wierzy, że kapitał społeczny, dobra energia i poczucie zaufania jest więcej warte, niż worek pieniędzy. Każdego dnia udowadnia, że wciąż aktualne jest hasło: „najpierw dawaj, potem bierz”.
Bartek Benewiat Specjalista ds. reklamy i rozwoju
Autor i pomysłodawca studia Reprezentuj.com. Manager z wieloletnim doświadczeniem w branży eventowej i reklamowej. 15 lat doświadczenia, jako manager restauracji, klubów muzycznych i manager wytwórni muzycznej-wydawniczej. Wieloletnie stanowisko managerskie w drukarni cyfrowej. Organizator wielu koncertów i wydarzeń. Odpowiedzialny za organizację i realizację takich koncertów jak Kult, Myslowitz, T-Love. Zdobyte doświadczenie pozwala mu skutecznie zarządzać pracą zespołu, organizować i budować jego struktury, a także koordynować i tworzyć kanały komunikacji z klientami.
A zespół Reprezentuj.com z którym pracuje Bartek wspiera lokalny biznes poprzez wybór, odpowiednie przygotowanie i realizację strategii marketingowej i komunikacyjnej. Znajomość regionu pozwala im dobrać najbardziej optymalne narzędzia do potrzeb danej marki. Dużą częścią pracy studia Reprezentuj.com jest także edukacja klientów w dziedzinie marketingu oraz nowoczesnych form reklamy, ich celów i korzyści, mająca na celu zwiększanie świadomości i wdrażanie przemyślanych, skutecznych działań sprzedażowych.


Karol Dąbrowski Specjalista ds. transferu technologii
Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, pracownik naukowo – dydaktyczny na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Specjalista ds. transferu technologii, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań, zarządzania projektami i własnością intelektualną. Autor wielu audytów technologicznych, procesowych i innowacyjnych. Zajmuje się wdrażaniem usprawnień i optymalizacją procesów produkcyjnych. Specjalizuje się w koncepcyjnym budowaniu przewagi konkurencyjnej poprzez wdrażanie innowacyjnych procesów i produktów.
Jolanta Żukowska Specjalista ds. komercjalizacji
Jolanta Żukowska ostatnie 15 lat spędziła w Niemczech. Tam mieszkała, studiowała i pracowała w firmach informatycznych. Z wykształcenia jest inżynierem, a jej specjalność to informatyka, logistyka, produkcja i zarządzanie projektami. Dziś pomaga sprzedawać polskie produkty i usługi na rynku niemieckim. Jej celem jest pomoc firmom w budowaniu lepszych i bardziej znaczących polsko-niemieckich relacji biznesowych. Zajmuje się budowaniem potencjału eksportowego i pozycji eksportowej na rynku niemieckim. Obejmuje ona zarówno planowanie strategiczne jak i wstępne tworzenie prototypów na wczesnym etapie przy użyciu narzędzi takich jak Business Model Canvas czy Design Thinking. Doświadczenie zbierała również w międzynarodowych projektach w branży e-mobility już od pobytu w Detroit w 2016 roku. Wspiera przedsiębiorczość regionalnie, jest organizatorem Startup Weekend Zielona Góra, a wcześniej była organizatorem Startup Weekend Dresden.

Sprawdź również Dowiedz się więcej o Programie Inkubator dla lubuskich Start-upów. Kliknij na wybrany link:
- O programie – dowiedz się więcej o wsparciu dla startupów
- Etapy – dowiedz się jak przebiega współpraca
- Dokumenty – pobierz wniosek i dołącz do nas!